ام دی اف/MDF

Niemann

کمپانی نیمن آلمان با بیش از 175 سال سابقه در عرصه تولید مصنوعات چوبی در حال حاضر یکی از برترین و با کیفیت ترین تولیدکنندگان ورق های ام دی اف در بین کشورهای تولیدکننده این نوع ورق ها می باشد.

قابلیت پلی گلس ورق های تولیدی این شرکت (که از یک لایه 75 میکرونی از پلی استر بر روی ورق های ام‌دی‌اف ملامینه پرس شده است) باعث می شود که عمر ورق ها تا اندازه ی چشمگیری زیاد شده و نسبت به ام‌دی‌اف‌های ساده قابلیت ضد خش بیشتری داشته باشد.

از دیگر مزایای این نوع ورق ها:

ثبات رنگ ورق ها که باعث طولانی تر شدن عمر آن می شود

بدون درز بودن لبه های آن که از نفوذ آب جلوگیری می کند

دو رو بودن ورق ها (یک رو براق و روی دیگر مات )

مقاوم در برابر سایش

مقاوم در برابر خراش

درخشندگی و براقی

Cleaf

Luciano Caspani همراه با برادرش Fausto و پدرش Cleaf را در سال 1975تأسیس کردند. امروز شرکت مرجع برای سطوح نوآورانه و راه حل هایی برای صنایع داخلی و مبلمان تلاش می کند. اشتیاق او برای مبلمان و مهارت های کارآفرینی در اوایل دهه 1980 میلادی باعث شد که کلیاف را از یک شرکت تجاری به یک شرکت تولیدی پنل تبدیل کند. این شرکت ایتالیایی یکی از با کیفیت ترین و معروف ترین تولیدکنندگان ورق های ام دی اف در کل دنیا می باشد که توانسته با بهره گیری از فن آوری های روز دنیا ورق های ام دی اف با کیفیت و دو رو (بر خلاف بسیاری از ام دی اف های ایرانی و ترک) تولید کند. از بارزترین ویژگی های این شرکت می توان از روکش ملامینه دو طرفه آن نام برد که دارای رگه های طبیعی چوب در رنگ های مختلف می‌باشد و حس گرما، آرامش و زنده بودن چوب را به انسان می دهد.

از دیگر مزایای این نوع ورق ها:

ثبات رنگ ورق ها که باعث طولانی تر شدن عمر آن می شود.

بدون درز بودن لبه های آن که از نفوذ آب جلوگیری می کند.

روکش ملامینه دو طرفه

مقاوم در برابر سایش

مقاوم در برابر خراش

درخشندگی و براقی