خدمات

سابقه تاریخی هر کشور موجب شکل گیری  فرهنگ آن جامعه می شود فرهنگ هر جامعه  نیز بر معماری آن جامعه تاثیر گذاشته  و موجب شکل گیری معماری آن کشور می  شود از مهم ترین ویژگی های هنر معماری  هدایتگری فرهنگی است یکی از فضاهای  که هنرمند در آن می تواند دغدغه های  ذهنی خود را از مسائل گوناگون به شکل  مفاهیم مختلف در قالب آثار هنری جهت  تاثیر گذاری بیشتر بر روی افراد جامعه  عرضه نماید یک مرکز یا مجتمع فرهنگی و  هنری است این مراکز با ارزش ترین و  پرثبات ترین عناصر زیر بنایی ملی در هر  کشور محسوب می شوند که بیشترین  دانش های بالقوه از طریق آنها جمع آوری و  ذخیره شده و سپس بازتاب می یابند  از طرف دیگر وجود تعدد فرهنگ و اقوام  مختلف می تواند زمینه ارتباط و  گسترش فرهنگ ها را فراهم سازد و ایجاد مکان  مناسب جهت ارائه بازی های محلی  اعتقادات و آداب و رسوم خاص می تواند عاملی  برای حفظ فرهنگ محلی در میان  یک قوم و همچنین جاذبه و سرگرمی مناسب برای  اقوام دیگر باشد.

وجود مجتمع های مسکونی این امکان را به مخاطبان  میدهد تا از امکانات بیشتر  و بهتری مانند فضاهای خدماتی و تفریحی و ...  بهره گیرند. همچنین انسانها  زندگی اجتماعی را تا آنجا که به حریم خصوصی شان  لطمه وارد نکند، دوست  دارند. بعنوان یکی از مزایای اصلی طراحی مجتمع های  مسکونی علاوه بر ایجاد  ویژگیهای ذکر شده میتوان به کمتر شدن هزینه ها با  توجه به تقسیم آنها بین  تعداد خانوار بیشتر اشاره کرد.

خواب یکی از مهمترین عواملی است که تاثیر بسزایی در سلامت و شادی افراد دارد، اتاقی که در آن استراحت می کنیم، می تواند عامل بوجود آورنده تعادل و سلامتی انسان باشد. به طور کلی هر آن چه در پیرامون ماست از انرژی فعال به وجود آمده است، حتی اشیای بی جان مانند صندلی، میز یا ساختمان دارای انرژی سیال هستند، بنابراین طراحی مناسب و اصلاح دکوراسیون خانه به شیوه هایی که انرژی های مثبت، راحت تر جریان یابند، می تواند نقش مهمی در بهره مندی ساکنین خانه از یک زندگی خوب و موفق  ایفا کند. این امر، لزوم توجه طراحان داخلی را به هنر چیدمان محیط برای  ایجاد تعادل و هماهنگی بهتر میان انرژی هایی که ما را احاطه کرده اند، می طلبد. بر این اساس، از این مباحث، که ریشه در نگرش چینی به جهان هستی دارد به فنگشویی یاد میشود.